Najbezpieczniejsze telefony komórkowe dla dzieci

Najbezpieczniejsze telefony komórkowe dla dzieci

2015-03-18 / Tagi:

Dzieci coraz wcześniej domagają się od rodziców swoich własnych telefonów komórkowych – jaki model wybrać, by zapewnić im przyjemną rozrywkę przy jednoczesnej kontroli bezpieczeństwa?

Widok kilkuletniego dziecka ze smartfonem na nikim nie robi już wrażenia. Coraz młodsze dzieci pragną mieć swój własny telefon komórkowy – głównie ze względu na wpływ reklam, rówieśników oraz obserwowanie tych produktów w rodzinie. Wszak najmłodsi zawsze naśladują starszych. Rodzice kiedyś kręcili nosem, jednak obecnie decydują się wyposażyć swoją pociechę w ten przydatny sprzęt – dzięki temu zawsze mogą do niego zadzwonić i o czymś przypomnieć , bądź po prostu skontrolować gdzie dziecko jest i z kim.
    
Obawiają się jednak często względów bezpieczeństwa – po pierwsze nie chcieliby, by ich dziecko swobodnie przeszukiwało sieć internetową, po drugie lękają się poniesionych kosztów (w przypadku, gdy na przykład dziecko otrzymany telefon zgubi) oraz tego, iż niektóre modele będą zbyt skomplikowane w obsłudze dla kilkulatka. Czym należy się więc kierować, wybierając odpowiedni telefon dla kilkulatka?

Należy pamiętać, że telefon dla dziecka powinien być przejrzysty, ale jednocześnie wyposażony w liczne gry i aplikacje umożliwiające dziecku oczekiwaną przez niego zabawę. Gdy jest radośnie, kolorowo, nowocześnie, a telefon pełen jest gier, dziecko jest najbardziej uszczęśliwione. To głównie dlatego pragnie mieć swój własny telefon. Im starsze jest dziecko w tym więcej dodatków może być wyposażony jego telefon. Naprawdę małe dziecko nie jest bowiem w stanie w pełni docenić możliwości nawet najlepszego produktu i nie będzie o niego odpowiednio dbać.

Rodzic powinien wyposażyć telefon swej pociechy w szybkie wybieranie istotnych numerów i wykasować z pamięci wszystkie elementy, które mogłyby stanowić potencjalne zagrożenie dla rozwoju małego człowieka.

Polecanym modelem dla dziecka jest prosta Nokia Asha 206 albo Nokia 1209 – bez rewelacyjnych dodatków i dotykowego ekranu, dzięki czemu jest w stanie nauczyć się jej obsługi nawet najmłodsza pociecha. Dużo droższe, ale wyposażone w możliwości wprowadzenia rodzicielskiej kontroli są smartfony firmy Apple. W ustawieniach możemy ograniczyć wyświetlanie treści dla dorosłych oraz zapewnić instalowanie programów z odpowiednim filtrem wiekowym. Wiele osób zachwyca się również przeznaczonymi specjalnie dla dzieci modelami Samsung S3030 Tobi, Asmetronic Cally A88, Kandy Mobile K2 czy Imaginarium MO 1.

 

Udostępnij ten artykuł: Facebook     Twitter     Google+

Komentarze