Aplikacje mobilne w roku 2015 – ranking popularności

Aplikacje mobilne w roku 2015 – ranking popularności

2015-03-18 / Tagi:

Dobiega końca kolejny miesiąc 2015 roku, a z nim pojawiają się rankingi popularności aplikacji mobilnych na telefony, czy tablety. Co wybierają użytkownicy i czym samemu warto się zainteresować?

Czym jest aplikacja mobilna?

Aplikacja mobilna to nic innego, jak oprogramowanie, które działa na przenośnych urządzeniach (laptopy, smartfony, telefony komórkowe), ułatwiając użytkownikom dostęp do pewnych przydatnych usług – na przykład bankowości mobilnej.
    
Liczba aplikacji mobilnych wciąż rośnie, a firmy prześcigają się w wymyślaniu coraz lepszych aplikacji, które będą służyły pomocą ich klientom w jak największej ilości codziennych spraw. Dzięki nim można zapłacić rachunek w sklepie, zalogować się do popularnych portali społecznościowych, a nawet odnaleźć się na mapie i dowiedzieć, w którym kierunku dalej jechać, by dotrzeć do wybranego celu. Aplikacje stale są ulepszane i personalizowane – dla różnych grup wiekowych czy społecznych. Popularne gry na urządzenia przenośne również są aplikacjami.

    
Najpopularniejsze aplikacje mobilne w roku 2014

Ranking popularnych aplikacji mobilnych w Stanach Zjednoczonych prezentował się następująco:
1. Facebook
2. Google Search
3. YouTube
4. Google Play
5. Google Maps
6. Gmail
7. Facebook Messenger
8. Google+
9. Instagram
10. iTunes Radio/iCloud
    
Podobnie jest w każdym europejskim kraju – również i w Polsce. Użytkownicy skupiają się bowiem przede wszystkim na użytecznych aplikacjach – dzięki którym będą mogli porozmawiać ze swoimi znajomymi na portalach społecznościowych, posłuchać muzyki, sprawdzić skrzynkę mailową oraz użyć nawigacji, by wiedzieć jak trafić w dane miejsce.

    
Najciekawsze aplikacje mobilne w roku 2015

Początek roku już przyniósł nam pewne podsumowania. W styczniu za najciekawsze aplikacje mobilne na Androida uznano:

  • Microsoft Outlook (do zarządzania skrzynką mejlową),
  • Adobe Lightroom mobile (umożliwiający profesjonalną edycję zdjęć),
  • E-pity 2014 (któż nie ma problemów z wypełnieniem rozliczenia zeszłorocznego podatku dochodowego PIT – aplikacja może w tym pomóc).

 

Udostępnij ten artykuł: Facebook     Twitter     Google+

Komentarze