Kolejny krok ku przyszłości - telewizory najnowszej generacji

Kolejny krok ku przyszłości - telewizory najnowszej generacji

2015-02-24 / Tagi:

Telewizory przyszłości będą zapewniały najlepszą jakość obrazu, jaką użytkownik mógłby sobie wymarzyć. Wysoka jakość wiąże się jednak z wysoką ceną – warto więc wiedzieć, w co najlepiej zainwestować!

Niewiarygodna przyszłość telewizji

Przodownikiem w branży telewizorów najnowszej generacji są obecnie firmy LG oraz Samsung. Na targach IFA 2014 zachwycili wszystkich innowacyjnymi pomysłami - diodami elektroluminescencyjnymi OLED oraz ekranami o niespotykanej rozdzielczości LCD 4K, 5K oraz niewiarygodnym 8K. Postarano się również o odpowiednie nagłośnienie, wyposażając telewizory w system ULTRA SURROUND.

LG pokusiło się również o model, którego zakrzywienie można regulować za pomocą pilota do telewizora. To niesamowite udogodnienie, które sprawi, że ekran będzie można dostosować do własnych potrzeb oraz potrzeb pomieszczenia. Na podobny pomysł wpadła również firma Samsung, która jednak zamiast technologii OLED, wykorzystała technologię LCD. LG już wcześniej wykazało się niezwykłą innowacyjnością prezentując w roku 2013 pierwszy na świecie telewizor LG OLED z zakrzywionym ekranem, który został wyposażony w matrycę o kształcie przypominającym ten w kinie IMAX, gwarantującą podobne wrażenia oraz komfort oglądania. Technologia WRGB OLED, która został użyta w modelu, zapewnia zaś większy współczynnik kontrastu, niż w tradycyjnych modelach, co skutkuje idealną głębią obrazu oraz niezwykle realistycznymi kolorami.

 

Telewizory najnowszej generacji

Również Sony wprowadził na rynek szereg modeli zawierających technologię LED. Pozwala ona na idealne połączenie zarówno dźwięku, jak i obrazu. Świetnym wyborem jest na przykład model Sony KDL-55W955B o rozdzielczości 1920 x 1080 (Full HD) oraz dostępem do Sony Entertainment Network, skąd można pobrać różne aplikacje. Istotne znaczenie ma również system stabilizacji obrazu Motionflow XR 400 Hz, w który wyposażone są także inne modele firmy Sony.

Nadzwyczajną jakość obrazu zapewnia również firma Sharp, która wyposażyła swoje telewizory w szybki panel LCD X-gen z technologią wsparcia Aquos Quattron, zapewniające ostre, wyraźne i dokładne wrażenia wizualne.

 

Udostępnij ten artykuł: Facebook     Twitter     Google+

Komentarze