Przegląd kontrolerów ruchu dla konsol

Przegląd kontrolerów ruchu dla konsol

2015-04-16 / Tagi:

Kontrolery ruchu dla konsol to w chwili obecnej jedno z najnowocześniejszych rozwiązań, które niewątpliwie wyniosło całą wirtualną rozrywkę na znacznie wyższy poziom.

Dostępne na rynku kontrolery ruchu są dość zróżnicowane i przygotowywane przede wszystkim przez producentów konkretnej konsoli, zatem wiele zależy tu od tego, czego dokładnie używamy do gier. Pierwszym wśród tych najpopularniejszych jest PlayStation Move firmy Sony. Kupimy go w przystępnej cenie, bowiem nie zapłacimy za niego raczej więcej, niż 100 zł. Przeznaczony jest dla konsoli PlayStation 3. Chwalony jest za swoją dużą wydajność, ponadto większość użytkowników zgadza się co do tego, że jest on bardzo czuły, co oczywiście dobrze wpływa na jakość zabawy. Kontroler jest ponadto wytrzymały i wygodny, posiada specjalny pasek pozwalający na przymocowanie go do nadgarstka.

Użytkownicy konsoli Xbox 360 korzystają głównie z kontrolera Kinect. Nieco różni się on od technologii opisanej wyżej, bowiem reaguje na ruchy całego naszego ciała, co oczywiście zapewnia nam zabawę na naprawdę wysokim poziomie. Nadaje się do wielu różnych gier, świetną rozrywkę daje nam chociażby przy grach sportowych. Zdaniem wielu ludzi taka technologia zmusza nas nawet do niemałego wysiłku fizycznego, bowiem faktycznie musimy przy niej wykonywać wiele ruchów w identyczny sposób, jak nasza postać w grze. Kinect to także bardzo rozbudowany tryb multiplayer – możemy bawić się tą technologią z graczami z całego świata, pokazując swoje ruchy oraz umiejętności w wielu grach.

 

Udostępnij ten artykuł: Facebook     Twitter     Google+

Komentarze