Jak oglądać sport w Internecie mając starszy i wolniejszy komputer?

Jak oglądać sport w Internecie mając starszy i wolniejszy komputer?

2015-08-20 / Tagi:

Tajemnicą nie jest, że nie wszystkie mecze i rozgrywki sportowe można obejrzeć w telewizji.

Dlatego sport live przeniósł się do Internetu. Poprzez sieć można zobaczyć niemal wszystko - za darmo lub na stronach płatnych.Jak oglądać sport w Internecie mając starszy i wolniejszy komputer?

Zanim przejdziemy do rozwiązań, które pomogą nam komfortowo oglądać transmisje internetowe na starszym sprzęcie komputerowym, musimy przede wszystkim wybrać odpowiednią stronę internetową, a następnie zalogować się na tej konkretnej platformie. Wtedy otrzymuje się kody dostępowe, które pozwalają obejrzeć odpowiedni program. Warto wcześniej się zorientować, czy strona jest płatna, czydarmowa. Pamiętajmy, że darmowe nie zawsze są dobrej jakości, ale nie oznacza to, że tak jest zawsze, ponieważ można znaleźć takie platformy, które transmitują rozgrywki sportowe w naprawdę dobrej jakości, choć nie są płatne. Serwisy streamingowe są doskonałym rozwiązaniem, któremu możemy pomóc, by jakość transmisji video była zadowalająca. Największym problemem jest sprzęt starszej generacji. Mamy na to prostą radę. Podczas oglądania transmisji internetowej - to samo rozwiązanie dotyczy filmów i wszystkich programów online - należy przede wszystkim zamknąć wszelkie niepotrzebne okna, aplikacje oraz strony internetowe, które mogą spowalniać działanie naszego sprzętu. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy routera, jeśli został wyposażony w funkcję QoS(Quality of Service). Niektórzy producenci procesorów przewidzieli też sytuację, że chętnie będziemy korzystać z programów internetowych i wprowadzili technologię zwaną AMD Quick Stream. Ta technologia powoduje, że sygnał wideo otrzymuje najwyższy priorytet. Dzięki takiemu zabiegowi bufor wideo zapełnia się szybciej. Technologia ta jest bardzo dobra i zapewnia szybką oraz bardzo płynną transmisję strumieniową.

 

Poza tym należy sprawdzić przepustowość i szybkość łączy internetowych, a monitor nastawić na odpowiednią rozdzielczość - im wyższa, tym lepsza, a najlepiej takie transmisje oglądać na dużym ekranie telewizora. Wystarczy mieć moduł Wi-Fi. I na koniec zapamiętajmy, że korzystamy tylko ze sprawdzonych platform i aplikacji, wtedy oglądanie programów typu sport live będzie po prostu przyjemnością.

 

Udostępnij ten artykuł: Facebook     Twitter     Google+

Zobacz też