Najlepsze karty graficzne na rynku – jaką warto kupić?

Najlepsze karty graficzne na rynku – jaką warto kupić?

2015-02-24 / Tagi:

Dobra karta graficzna to podstawa prawidłowego i przyjemnego odbioru obrazu na urządzeniach mobilnych i komputerze. Kierując się jakością poszczególnych marek można wybrać coś dla siebie.

Czym jest karta graficzna?

Karta graficzna jest rozszerzeniem komputera odpowiedzialnym za renderowanie grafiki i taką jej konwersję, aby sygnał był zrozumiały dla wyświetlacza. Przesyłane na monitor obrazy mogą być naprawdę dobrej jakości, ale jeśli karta graficzna zawiedzie, nie będziemy mogli ich w ogóle odtworzyć (przy słabej jakości karty) albo jakość obrazu będzie pozostawiała wiele do życzenia. Dlatego tak istotne jest posiadanie odpowiedniej karty graficznej – szczególnie, jeśli wykonujemy naszą pracę na komputerze, często oglądamy na nim filmy bądź wyświetlamy różnego rodzaju animacje i grafiki albo też – a raczej zwłaszcza - w przypadku, gdy dane urządzenie służy nam głównie do gier. Odpowiednia rozdzielczość zapewnia wówczas świetną jakość obrazu oraz widoczne detale, a grafika nie rozmywa się, nie rozciąga i nie jest nieprzyjemna dla łaknącego perfekcji, ludzkiego oka. 

    
Najpopularniejsze karty graficzne
    
Jaka marka zapewni nam najwyższą jakość produktów? I jakie karty najchętniej kupują inni klienci? Specjaliści twierdzą, że dobra karta graficzna zaczyna się od 500 złotych. Tańsze modele nie zapewnią odpowiedniej jakości obrazu – szczególnie, gdy chodzi nam głównie o należyte odtwarzanie świetnej grafiki nowych gier. 
    
Gigabyte GeForce GTX 750 jest wymieniana jako najlepsza karta graficzna, którą można kupić poniżej tej ceny. Karta oparta jest o nowoczesny chip Maxwell i charakteryzuje się niskim zużyciem energii elektrycznej. Sprawdza się przy tym w grach – nawet tych dobrej jakości. Producentem tej karty jest firma NVIDIA, która przoduje w tworzeniu solidnych produktów. Podobnie jak amerykańska firma AMD (Advanced Micro Devices)
    
W rankingu popularności najwyższe miejsce zajmuje zaś nieco tańszy towar firmy Sapphire, która specjalizuje się w produkcji kart graficznych. Sapphire Radeon R7 250 Low Profile nadaje się również dla graczy, choć muszą oni zejść do średnich detali grafiki. Stanowi jednak świetny produkt dla użytkowników, którzy w wolnych chwilach pragną oglądać dobrej jakości filmy.

 

Udostępnij ten artykuł: Facebook     Twitter     Google+

Komentarze