Robert Lewandowski i jego inwestycje

Robert Lewandowski i jego inwestycje

2016-11-24 / Tagi:

Czołowy polski napastnik, piłkarz reprezentacji i Bayern Monachium nie ogranicza swojej działalności jedynie do sportu. Udziela się również w biznesie, przeznaczając część swoich dochodów na inwestycje w sektorze IT i nowych technologii.

W 2014 roku Robert Lewandowski został współudziałowcem w funduszu inwestycyjnym Protos Venture Capital SPV – własności spółki Protos Venture Capital, zajmującej się inwestycjami w polskie i europejskie projekty internetowe, będące we wczesnym stadium rozwoju. Tworzą ją specjaliści do spraw zarządzania oraz przedsiębiorcy, mający wieloletnie doświadczenie na rynku IT i e-commerce. Warto wymienić wśród nich chociażby Mariusza Gralewskiego i Radosława Kobusa (współzałożycieli GoldenLine.pl), Marcina Kurka i Michała Skrzyńskiego (współtwórców serwisu Niania.pl) oraz partnera Protos – Pawła Chodaczka (inwestora na rynku IT, właściciela BPO Poland – dawnego AdPilot).

W portfolio spółki znajduje się obecnie kilkanaście firm, w tym kilka rozpoznawalnych platform i portali internetowych.

 

W marki o jakim profilu inwestuje wobec tego Lewandowski? Poniżej kilka najważniejszych:

Allani – popularna platforma internetowa, gromadząca kolekcje, produkty i stylizacje najpopularniejszych marek modowych na rynku

Kekemeke – mobilny program do zbierania punktów w programie lojalnościowym

Positionly – narzędzie służące analizie pozycji stron w wyszukiwarkach

Gamekit – platforma dla użytkowników gier internetowych

POSBistro – oprogramowanie mobilne dla branży gastronomicznej

Lokalnyrolnik.pl – marketplace zdrowej, lokalnej żywności.

 

Wśród nieco mniejszych, ale wciąż ciekawych projektów Protos warto wymienić portal Twojasuknia.pl, aplikację wyprzedaży garażowej Gimmy czy platformę Shoplo, pozwalającą na samodzielne stworzenie sklepu internetowego. W portfolio spółki znajdują się także narzędzia i serwisy zagraniczne: Star Of Service (nowa metoda zakupu usług) oraz Kolay Randevu (platforma rezerwacji usług fryzjerskich i kosmetycznych).

Wraz z Robertem Lewandowskim w Protos Venture Capital inwestuje jego manager, Cezary Kucharski. Czy lokowanie funduszy w wymienione wyżej marki przyniesie obu wymierne korzyści? Choć trudno to jednoznacznie określić, projekty te z pewnością mają potencjał rozwoju – w końcu nie bez powodu wspiera je grupa doświadczonych projektantów i inwestorów, mająca pod swoją opieką inne narzędzia i rozwiązania, które z powodzeniem funkcjonują na rynku. Pozostaje więc mieć nadzieję, że i tym razem intuicja nie zawiedzie więc znanego piłkarza, a inwestycje w wybrany fundusz przyniosą mu spodziewany zysk.

 

Udostępnij ten artykuł: Facebook     Twitter     Google+