Internetowe kantory walut - sposób na duże oszczędności

Internetowe kantory walut - sposób na duże oszczędności

2017-01-23 / Tagi:

Nikt nie lubi przepłacać. I nieważne, czy chodzi o zakupy, o płacenie rachunków czy o coś innego. Podobnie rzecz się ma z kupnem oraz sprzedażą walut.

Każdy z nas szuka kantoru lub banku, w którym kurs jest najlepszy, by w kieszeni zostało nam jak najwięcej pieniędzy. I to właśnie dlatego coraz więcej ludzi, którzy wymieniają często waluty, rejestrują się w kantorach internetowych i właśnie za ich pośrednictwem dokonują transakcji. Dlaczego? Powodów jest kilka. Przede wszystkim chodzi o kursy. W porównaniu z bankami spread (różnica między kursem kupna i sprzedaży waluty) jest tutaj minimalny. W związku z tym stawki, jakie oferują kantory internetowe, są nawet o kilka procent korzystniejsze niż w bankach czy kantorach stacjonarnych.

Jak to wygląda w praktyce? Aktualny kurs kupna dolara w PKO BP wynosi 4.1057 zł. Jeżeli więc chcemy sprzedać 1 000 dolarów, dostaniemy za nie 4 105,7 zł. Natomiast sprzedając 1 000 dolarów w kantorze internetowym Cinkciarz.pl, gdzie obecny kurs wynosi 4.4442 zł, otrzymamy 4 444,2 zł. Różnica wynosi więc 338,5 zł i jest to kwota, która pozostanie nam w kieszeni, jeżeli dokonamy wymiany waluty w Internecie. Na pewno dla wielu osób jest to kwota pokaźna, po którą warto się “schylić”.

Kolejnym atutem kantorów internetowych, których ranking znajdziesz na kantorywalut.pl, jest to, że waluty możemy wymieniać w nich 24 godziny na dobę. Poza tym nie musimy wychodzić z domu, by dokonać transakcji, a ponieważ coraz więcej kantorów ma swoje aplikacje mobilne, waluty możemy wymieniać z dowolnego miejsca.

Nie trzeba chyba nikomu mówić, jak korzystna i opłacalna może być wymiana walut, a konkretnie ich kupno, dla wszystkich tych, którzy mają kredyty hipoteczne denominowane w walucie obcej. Jak pokazują wyliczenia ekspertów finansowych, rocznie można w ten sposób zaoszczędzić nawet od 700 do 800 zł, zależnie od wysokości raty. Można więc powiedzieć, że jedna rata w roku spłaca się sama.

 

Udostępnij ten artykuł: Facebook     Twitter     Google+