Na co zwrócić uwagę kupując tablet?

Na co zwrócić uwagę kupując tablet?

2015-02-24 / Tagi:

Na rynku dostępnych jest tak wiele różnych modeli tabletów, że ciężko podjąć decyzję o zakupie jednego. Jakimi kryteriami należy się kierować, by dobrze wybrać?

Wygląd i cena

Większość osób zwraca uwagę przede wszystkim na wygląd tabletu i porównuje ze sobą wszystkie modele, nie wiedząc dokładnie, co oznaczają wszystkie wymienione przy nich parametry. Wygląd jest oczywiście niezmiernie istotny, jednak – jeśli chcemy korzystać z tabletu często, a nie tylko zabierać go gdzieś ze sobą od czasu do czasu – powinniśmy się skupić raczej na walorach jego oprogramowania.
    
Jeśli chodzi o wygląd, należy bacznie się przyjrzeć wielkości ekranu oraz pieczołowitości wykonania tabletu (nie chcemy przecież korzystać z żadnego podrabianego produktu). Rozmiar tabletu zależy od preferencji użytkownika – kto pragnie mieć lekki, wszędzie mieszczący się przyrząd, powinien zdecydować się na 7-calowy ekran. Większe najlepiej sprawdzą się u osób, którym tablet służy jako komputer – do gier, pisania czy przeglądania stron internetowych.
    
Tablety kosztują zwykle kilkaset złotych. Nie należy przepłacać i kupować tabletu w cenie laptopa, jednak zbyt tanie modele mogą być pozbawione różnych istotnych funkcji i elementów bądź mieć wady konstrukcyjne, które dostrzeżemy dopiero po pewnym czasie.

    
Wydajność urządzenia
    
Zwróćmy uwagę na kilka istotnych rzeczy:

1. Wydajność procesora - procesor musi mieć co najmniej 2 rdzenie oraz wydajny układ graficzny, pomocny na przykład przy uruchamianiu gier.
2. Ilość pamięci RAM – 1 GB to prawdziwe minimum do prawidłowego działania tabletu. Większa ilość dostępnej pamięci RAM zagwarantuje, że tablet będzie szybko działał, nie będzie się przycinał, a wszystkie aplikacje i dodatki będą miały miejsce na zainstalowanie.
3. Złącza HDMI i USB – jeśli chcemy podpinać tablet do innych urządzeń (a zwykle chcemy), musi być on wyposażony w odpowiednie wejścia. Inaczej będziemy mieć problem nawet z podpięciem pendrive'a.
4. Akumulator – należy koniecznie zapytać sprzedawcę, jak długo tablet wytrzyma bez ładowania.

 

Udostępnij ten artykuł: Facebook     Twitter     Google+

Komentarze