Mobilne drukowanie - jak drukować z telefonu?

Mobilne drukowanie - jak drukować z telefonu?

2017-02-08 / Tagi:

Smartfon i tablet są już nie tylko nieodłącznymi towarzyszami codziennego życia, lecz także ważnymi narzędziami pracy. Nic więc dziwnego, że możemy korzystać za ich pośrednictwem również z funkcji drukowania. W jaki sposób? Sprawdźcie!

Jak drukować ze smartfona i tabletu?

Właściciele urządzeń mobilnych opartych na platformie Android lub iOS mogą podłączyć swój sprzęt do drukarki na kilka różnych sposobów. W przypadku drukarek bez modułu bezprzewodowego konieczne będzie skorzystanie z kabla USB, co jest mniej uniwersalnym i wygodnym rozwiązaniem. Na szczęście coraz więcej sprzętu w firmach i drukarniach wyposażone jest w moduł bezprzewodowy – w tym przypadku wystarczy połączyć się z wifi i przesłać dokumenty bezpośrednio do drukarki. Aby jeszcze bardziej ułatwić cały proces, warto zainstalować odpowiednie oprogramowanie. Często udostępniane jest ono przez samych producentów drukarek – zwłaszcza jeśli łączone urządzenia należą do tej samej marki. W innym przypadku można skorzystać z szeregu dostępnych aplikacji, ułatwiających procedurę mobilnego drukowania. Niektóre z nich dostępne są w wersji premium i zawierają wiele profesjonalnych, dedykowanych rozwiązań (obsługa arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji multimedialnych, drukowanie bezpośrednio z menedżera plików, poczty, Dysku Google i Google Cloud Print), inne zaś są darmowe i przeznaczone do zadań różnego typu. Poniżej krótka charakterystyka aplikacji, pozwalającej na szerokie zastosowanie w pracy i życiu codziennym.

 

Happy2Print – uniwersalne narzędzie do drukowania

Happy2Print to bezpłatna aplikacja mobilna, dostępna na urządzenia z systemem iOS i Android. Współpracuje ze wszystkimi drukarkami, a jej główną zaletą jest prosta, intuicyjna obsługa. Wystarczy pobrać aplikację na smartfon lub tablet, połączyć się z dostępną drukarką, a następnie wybrać plik do wydrukowania i ustawić szczegółowe parametry. To już wszystko! Dzięki uniwersalnemu zastosowaniu aplikacja sprawdzi się zarówno przy drukowaniu materiałów firmowych, jak i w przypadku prywatnych wydruków, takich jak zdjęcia, bilety czy notatki. Nie potrzebuje żadnego dodatkowego oprogramowania, a do jej działania wystarczy podłączenie drukarki do tej samej sieci wifi, co telefon. Aplikacja dostępna jest za darmo w sklepie Google Play oraz App Store.

 

Praktyczne podsumowanie funkcji aplikacji można zobaczyć w poświęconym jej filmiku na stronie: http://youtu.be/r6BQ0iffi3w

Oficjalna strona aplikacji: http://happy2printapp.com.pl/

 

Udostępnij ten artykuł: Facebook     Twitter     Google+

Komentarze