VPS czy serwer dedykowany?

VPS czy serwer dedykowany?

2017-02-21 / Tagi:

Podczas tworzenia strony należy zadbać o dobry hosting SEO dostosowany do potrzeb firmy. Serwer dedykowany oferuje indywidualną maszynę obliczeniową do własnej konfiguracji.

Jest to dobre rozwiązanie dla dużych firm oraz portali wielotematycznych. Serwer VPS natomiast jest częścią zasobów serwera rozdzielonego na wiele niezależnych użytkowników. Z tej usługi najczęściej korzystają średnie firmy.

Zakładając witrynę internetową, należy zadbać o hosting, czyli miejsce, gdzie są przechowywane i przetwarzane dane. Hosting SEO zapewnia najlepsze pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach. Należy jednak dostosować rodzaj usługi do potrzeb firmy.

 

Co to jest serwer dedykowany?

Serwer dedykowany to niezależny komputer o bardzo dużej mocy obliczeniowej do indywidualnego użytkowania przez klienta. Maszynę można wynająć od firmy hostingowej lub zamontować swój sprzęt w serwerowni usługodawcy. Serwery dedykowane wykorzystywane są w ramach samodzielnej usługi hostingowej, mogą też służyć utrzymaniu wielu serwerów wirtualnych naraz. Korzystanie z tego typu hostingu pozwala na dowolną konfigurację. Użytkownik sam wybiera system operacyjny i narzędzia, z których będzie korzystał. Co więcej, serwer dedykowany zapewnia niską awaryjność sprzętu i nie limituje transferu (chyba że limit jest bardzo wysoki). W momencie złożenia zamówienia parametry wybranego serwera są ściśle określone. Ich zmiana nie jest prosta i generuje dodatkowe koszty. Poza tym płaci się za całą usługę, nie tylko za czas działania. Oznacza to, że po godzinach pracy firma nadal ponosi koszty za jego działanie, a także za ilość pobieranego prądu.

 

Czym jest serwer VPS?

Serwer VPS jest to część zasobów serwera przydzielona użytkownikowi. Reszta jest przypisana innym klientom, którzy nie mają ze sobą związku. Zazwyczaj ten sam serwer jest przydzielony około kilkunastu niezależnym użytkownikom. Wszystkie środowiska są odseparowane, więc nie ma możliwości, aby działania jednego klienta wpływały na pracę innych. Ponadto hosting VPS zapewnia wysoką moc obliczeniową oraz kontrolę zasobów serwera, takich jak pliki i aplikacje. Największe pakiety tej usługi mają nawet do 6000 GB transferu miesięcznego oraz pojemność serwera sięgającą 150 GB SSD. Wiele firm oferuje również SLA, czyli pisemną gwarancję jakości usług. Zapewnia to monitorowanie systemu, wzrost zaufania w oczach klientów, zmniejszenie ryzyka awarii oraz zwiększenie wydajności pracy.

 

Jak dobrze wybrać hosting SEO?

Serwer dedykowany jest przeznaczony dla firm poszukujących najwyższej gwarancji usług oraz bardzo dużej mocy obliczeniowej. Tą usługę wybierają m.in. portale wielotematyczne oraz sklepy internetowe z dużym natężeniem ruchu. Serwer VPS jest używany przez średnie firmy, którym zależy na ingerencji w konfigurację i działanie systemu, jednak nie potrzebuje indywidualnego serwera. Tworząc stronę internetową, dobrze jest jednak zacząć od hostingu z mniejszą mocą obliczeniową i z biegiem czasu zwiększać zakres możliwości serwera.

 

Udostępnij ten artykuł: Facebook     Twitter     Google+