Weź telefon na kartę
Jeśli nie musisz być w ciągłym kontakcie (np. z klientami), wybierz telefon na kartę. Telefony na kartę są tańsze niż te na abonament, ponieważ narzucają swoim posiadaczom pewne ograniczenia. Wprawdzie zawsze można doładować konto, ale wiąże się to już z koniecznością podjęcia pewnych kroków (trzeba pójść do sklepu, wydać pieniądze i wstukać kod), co z psychologicznego punktu widzenia sprzyja trzymaniu się wyznaczonych limitów.
Wybierz sieć, z której korzystają twoi rozmówcy
Z kim najczęściej rozmawiasz? Sporządź listę osób, z którymi utrzymujesz stały kontakt, i sprawdź, z jakich sieci one korzystają. Jeśli okaże się, że np. większość twoich znajomych ma telefony w Nju Mobile, ty natomiast od lat jesteś wiernym klientem Vectry czy też Playa, nie od rzeczy byłoby zmienić w takiej sytuacji operatora. Obowiązujące cię stawki za połączenia wychodzące będą wtedy niższe. Przy poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty warto skorzystać z internetowej porównywarki, którą znajdziesz pod tym adresem: https://komorkomat.pl.
Wybierz odpowiedni pakiet
Poszczególni operatorzy proponują swoim klientom różne pakiety. Wybierz ten, który będzie najbardziej dostosowany do twoich preferencji i potrzeb. Może się zdarzyć, że w trakcie użytkowania konkretnego pakietu w twoim życiu zajdą pewne zmiany, które sprawią, że aktualny pakiet nie będzie ci już odpowiadał. W takiej sytuacji należy skontaktować się z usługodawcą i zapytać, czy istnieje możliwość zastąpienia danego pakietu innym.
Uważaj na roaming!
Pamiętaj, że odsłuchiwanie poczty głosowej za granicą traktowane jest przez polskich operatorów na równi z normalnymi połączeniami do Polski. W praktyce oznacza to, że zapłacisz za tę usługę tyle samo, co za rozmowę międzynarodową. Dlatego najlepiej jest na czas pobytu poza krajem zdecydować się na ofertę jednego z zagranicznych operatorów, o ile oczywiście na przeszkodzie nie stoi… simlock.