Litery o cyfrach: książki dla informatyków

Litery o cyfrach: książki dla informatyków

2017-03-20 / Tagi:

Mimo że podstawowym narzędziem pracy informatyka jest komputer, to jednak nie wyczerpuje on, a przynajmniej nie powinien wyczerpywać całego jego instrumentarium. Wszak nieocenioną pomocą w pogłębianiu wiedzy (również tej informatycznej) zawsze były, są i będą — książki.

Webmasterstwo w 7 dni, Rafał Strychalski

Trudno wyobrazić sobie współczesny świat bez internetu. Globalna sieć służy nam jako miejsce zakupów, środek porozumiewania się z innymi ludźmi, narzędzie pozwalające w błyskawicznym tempie pozyskać interesujące nas informacje. Również jako wizytówka (własna lub firmy). Niesłychana mnogość zastosowań sieci internetowej sprawia, że im więcej wiemy o rządzących nią mechanizmach, tym staje się ona dla nas poręczniejsza. Publikacja Rafała Strychalskiego przybliża czytelnikom tajniki webmasteringu, czyli tworzenia stron internetowych. Jest to książka adresowana przede wszystkim do osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z językiem HTML i stylami CSS, choć może się okazać ciekawa również dla profesjonalnych webmasterów za sprawą przedstawionych w niej unikalnych rozwiązań w projektowaniu witryn internetowych.

 

Linux. Podstawy i aplikacje dla systemów embedded, Łukasz Skalski

Publikacja Łukasza Skalskiego stanowi kompendium wiedzy na temat funkcjonowania systemu operacyjnego Linux w ramach systemów wbudowanych, kompatybilnych z procesorami zawierającymi rdzenie ARM. Zgromadzony w książce materiał szkoleniowy podzielony został na kilka części, krok po kroku wprowadzających czytelnika w arkana Linuxa. Docelowymi adresatami książki są uczniowie i studenci uczelni technicznych, informatycy zainteresowani systemami wbudowanymi, a także wszyscy ci, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zastosowań Linuxa w systemach wbudowanych. Dowiedz się więcej o książce tutaj: http://livro.pl/ksiazki/informatyka.html

 

Android. Podstawy tworzenia aplikacji, Andrzej Stasiewicz

Android nie ma sobie równych na rynku systemów operacyjnych dla urządzeń mobilnych, obsługuje niemal 2/3 wszystkich smartfonów i tabletów na świecie. Osoby znające się na tworzeniu aplikacji dla tego systemu są więc rozchwytywane przez pracodawców. Ale warto zająć się Androidem nie tylko przez wzgląd na ewentualne korzyści finansowe. Książka Andrzeja Stasiewicza pokazuje, że tworzenie aplikacji dla tego środowiska może być fascynującą przygodą. Jej zawartość merytoryczna obejmuje wprowadzenie do programowania w języku JavaScript, charakterystykę budowy aplikacji działających w Androidzie, pomocne wskazówki w posługiwaniu się zasobami graficznymi i korzystaniu z różnych funkcji systemowych, a także wiele, wiele więcej.

 

Udostępnij ten artykuł: Facebook     Twitter     Google+

Zobacz też

Komentarze