Webmastering: skąd czerpać wiedzę?

Webmastering: skąd czerpać wiedzę?

2017-03-20 / Tagi:

Chcesz nauczyć się, jak tworzyć strony internetowe? Wolisz samodzielne przyswajanie wiedzy niż studia kierunkowe? Sprawdź, w jaki sposób możesz to zrobić i gdzie szukać praktycznych informacji z zakresu programowania!

Jednym z popularniejszych rozwiązań są oczywiście kursy: stacjonarne lub online. Niektóre z nich są płatne, inne – prowadzone przez pasjonatów i samouków – ogólnodostępne i darmowe. W pierwszym przypadku dobrze jest sprawdzić oferowany zakres zajęć, ilość godzin poświęconych na naukę HTML/CSS oraz JavaScript, a także kwalifikacje osoby prowadzącej lekcje. Ponieważ łatwiej jest samodzielnie poznać HTML/CSS, lepszym wyborem będzie kurs nastawiony przede wszystkim na zajęcia z JavaScript. Przy wyborze kursu online sprawa jest prostsza – jeśli jest bezpłatny, nie zaszkodzi wziąć w nim udział niezależnie od tematyki.

Kolejnym przydatnym źródłem wiedzy są książki z zakresu informatyki. Tutaj wybór jest bardzo szeroki, począwszy pod podstaw pisania stron www, poprzez pozycje poświęcone konkretnym gałęziom i metodom webmasteringu, aż po bibliografię specjalistyczną, przeznaczoną dla profesjonalistów w branży. Na początek dobrze jest zaopatrzyć się w podręczniki, przybliżające najważniejsze zagadnienia związane z programowaniem. Jakie książki będą potrzebne w dalszym toku nauki? Zwykle okazuje się to w jej trakcie.

Zarówno dla początkującego, jak i zaawansowanego webmastera nieodzowne jest śledzenie blogów i serwisów tematycznych, poświęconych programowaniu i powiązanym z nim tematom. Pozwalają one pozostawać na bieżąco ze wszelkimi aktualnościami ze świata informatyki, poznawać najnowsze rozwiązania techniczne oraz rekomendowane metody programowania. Warto sięgać również po specjalistyczne czasopisma i magazyny poświęcone webmasteringowi - również w języku angielskim.

Niezależnie od stopnia posiadanej wiedzy, należy pamiętać o jednym: IT jest dziedziną, która podlega nieustannemu, bardzo szybkiemu rozwojowi – najważniejszą kwestią jest więc stała aktualizacja wiedzy. Sięganie po różnego typu źródła pozwoli najlepiej zorientować się w bieżących trendach oraz poszerzać swoje kwalifikacje. Dla każdego, kto chce zaistnieć i odnieść sukces w branży informatycznej, jest to nieodzowne.

 

Udostępnij ten artykuł: Facebook     Twitter     Google+

Zobacz też

Komentarze