Sprzęt do sportów elektronicznych

Sprzęt do sportów elektronicznych

2017-04-11 / Tagi:

Konkurencja wśród zawodników fascynujących się sportami elektronicznymi stale wzrasta. W konsekwencji o końcowym zwycięstwie przestają decydować już wyłącznie uzdolnienia gracza, a coraz ważniejszy staje się jego sprzęt komputerowy, taki jak myszka czy słuchawki.

Firmy produkujące sprzęt gamingowy oddają w ręce swoich klientów coraz to potężniejsze urządzenia. Największym powodzeniem cieszą się myszki, kierownice oraz klawiatury przeznaczone do sportów elektronicznych. Wśród najznamienitszych marek serwujących sprzęt dla graczy plasują się obecnie takie przedsiębiorstwa jak E-Blue, Razer, Corsair lub Natec.  Jednak lista marek dla graczy mogłaby z powodzeniem być znacznie dłuższa. Większość sławnych producentów sprzętu IT tworzy obecnie działy dedykowane produktom do e-sportów. Produkty tych marek najłatwiej pozyskacie ze sklepu Gamera.pl.   

Najobszerniejszy asortyment znajdziecie w sklepach oferujących myszki dla graczy. Sklepy tego rodzaju zazwyczaj są sprofilowane pod kątem odpowiadających oferowanemu sprzętowi gatunków gier. W sklepach nie znajdziecie już myszy z analogowymi czujnikami polegającymi na ruchach kulki. Myszki gamingowe opierają się już wyłącznie na sensorach optycznych i laserowych. Poza tym współczesne kontrolery do gier mają znacznie więcej przycisków niż te sprzed kilku lat. Nowoczesne myszki mogą mieć nawet 15 klawiszy! Obowiązkową funkcjonalnością myszek dla graczy stała się również opcja programowania poszczególnych funkcji dla każdego przycisku z osobna. Myszy komputerowe do sportów elektronicznych to dziś naprawdę zawansowane wynalazki.     

Klawiatura gamingowaInnym ważnym sprzętem do e-sportów są klawiatury gamingowe. Powinny one być dosyć szerokie, gdyż profesjonalni gracze bardzo lubią swobodnie rozłożyć dłonie na całej ich powierzchni. Nie mogą ograniczać się jedynie do standardowych ustawień, gdyż e-sportowcy korzystają jedynie z urządzeń, które umożliwiają zaawansowaną konfigurację sprzętu. Oprogramowanie klawiatury dla gracza musi zawierać szereg dodatkowych trybów, które błyskawicznie zmieniają właściwości sprzętu pod wymagania określonego gatunku gier. Mile widzianymi rozszerzeniami klawiatur jest niepowtarzalne podświetlenie oraz systemy chroniące przed zalaniem i ślizganiem się urządzenia po blacie biurka. Liderami na rynku klawiatur dla graczy są firmy Thermaltake, Trust, Razer oraz Corsair.   

Poza wyżej opisanym sprzętem podstawowym na stanowiskach graczy można też zobaczyć masę innych gadżetów, których jedynym celem jest poprawienie rezultatów w rozgrywkach wirtualnych. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza kierownice, kontrolery do gier akcji oraz słuchawki komputerowe z dźwiękiem przestrzennym. W nadchodzącym czasie wachlarz akcesoriów do gier powinien zostać wzbogacony o kolejne przydatne urządzenia do e-sportów.  

 

 

Udostępnij ten artykuł: Facebook     Twitter     Google+