Magento - czym się charakteryzuje ten skrypt?

Magento - czym się charakteryzuje ten skrypt?

2017-08-22 / Tagi:

Wybierając platformę pod e-sklep, często zadajemy sobie pytanie, na co powinniśmy zwrócić uwagę. To bardzo ważne, aby odpowiedzieć sobie na nie z pełną świadomością. Skryptów jest wiele, często trudno zdecydować się na jeden z nich. Magento to bardzo popularna platforma, czym się ona charakteryzuje?

Magento – co to w ogóle jest?

Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej wybieranych pod założenie sklepu internetowego platform. Napisana została w języku programowania PHP. Polecana jest szczególnie osobom, które mają w planach otworzyć duży bądź średniej wielkości sklep internetowy. Wygodna będzie jednak również dla przedsiębiorstw niewielkich, które stawiają na błyskawiczny rozwój. Magento pozwala na zarządzanie asortymentem sklepu, kwestiami finansowymi, raportami oraz jego stroną internetową. Skrypt ten jest również w pełni skalowalny, a dzięki ogromnej liczbie użytkowników i ich kreatywności, wciąż tworzone są nowe, świetne pluginy. Magento pojawiła się na rynku w roku 2008 i od tego momentu nieustannie jest udoskonalana, aktualizowana i rozszerzana.

 

Jest bardzo rozbudowana

Duża liczba funkcjonalności, jaką oferuje Magento, to zdecydowany atut tej platformy. Skrypt można wzbogacać o mnóstwo dodatkowych modułów. Panel administracyjny jest naprawdę potężny i pozwala na wprowadzanie dużej ilości zmian z poziomu systemu. Z łatwością można zarządzać magazynem, transakcjami i raportami. Magento umożliwia prowadzenie kilku sklepów internetowych jednocześnie i zarządzanie nimi z jednego panelu. Dzięki fantastycznej architekturze systemu oprogramowanie Magneto może być rozbudowywane praktycznie bez ograniczeń. Pomimo tego, że platforma ta jest jedną z najbardziej rozszerzonych na rynku, wciąż tworzone i wprowadzane są nowe wtyczki.

 

Przyjazna dla SEO

Niewiele skryptów umożliwia pozycjonowanie strony w tak łatwy sposób. Tymczasem Magento, nawet w darmowej wersji, daje taką możliwość. Możliwa jest tu integracja z WordPressem oraz używanie słów kluczowych, by optymalizować pewne kategorie bądź grupy produktów. Jest to świetna opcja dla osób, które w łatwy sposób chcą wypromować swój e-sklep.

 

Duża społeczność

Ponieważ Magento jest jednym z najpopularniejszych skryptów – platforma ta zrzesza ogromną ilość użytkowników. Właśnie dlatego powstaje mnóstwo for, na których internauci wymieniają się uwagami, rozwiązują wspólnie problemy i udzielają sobie cennych rad. Jest to bardzo duży atut, ponieważ na wiele wątpliwości można znaleźć odpowiedź właśnie udzielając się forach, dzięki czemu w mig znajdziemy rozwiązanie frapującego nas problemu.

Zakładając firmę internetową, należy mieć na uwadze to, że dużo zależy właśnie od skryptu, który się pod nią wybierze. Dzięki Magento z łatwością poprowadzimy swój e-sklep, a nawet kilka e-sklepów. Jeżeli więc się zdecydowałeś, a nie potrafisz zrobić tego sam, sklep na Magento pomogą założyć Ci w Smartbees, gdzie z pewnością dowiesz się więcej o magii prowadzenia sklepu internetowego. Jedno jest pewne - monitorowanie stanów magazynowych, zarządzanie finansami bądź dostosowywanie strony pod względem wizualnym do oczekiwań naszych klientów, nie sprawi nam problemu, jeżeli wybierzemy Magento.

 

Udostępnij ten artykuł: Facebook     Twitter     Google+