Bezpieczeństwo przelewów zagranicznych

Bezpieczeństwo przelewów zagranicznych

2017-10-23 / Tagi:

Osoby zatrudnione w Wielkiej Brytanii, jak i przedsiębiorcy pracujący na własny rachunek i prowadzący swoje firmy w UK często wykonują przelewy do polskich odbiorców. Pośrednicy w przelewach gwarantują wysoki stopień bezpieczeństwa transakcji. W jaki sposób chronią powierzone im środki?

Innowacyjne zabezpieczenia systemu transakcyjnego

Pozabankowi, nowocześni operatorzy przelewów zagranicznych – podobnie zresztą jak tradycyjne banki – gwarantują bezpieczeństwo transakcji dzięki zastosowaniu szeregu rozwiązań technologicznych mających na celu ochronę pieniędzy ich klientów. Przykładowo, internetowi, rzetelni pośrednicy umożliwiają wykonanie szybkich i tanich przelewów międzynarodowych w oparciu o sieć internetową. Strony firm pośredniczących korzystają z najnowocześniejszych, wypróbowanych protokołów (SSH oraz SSL). Dbają też o poufność informacji i wymagają zweryfikowania prawdziwości danych potrzebnych do wykonania przelewu.

 

To klient musi podjąć ostateczną decyzję

Klienci, którzy zlecają przelewy z UK do Polski pozabankowym operatorom, wpłacają wybraną sumę przelewem lub przy pomocy karty debetowej. Pośrednicy nie mają dostępu do indywidualnych kont bankowych ani do danych pochodzących z historii rachunków. Podobne rozwiązanie gwarantuje pewność, że operator transakcji nie pobierze żadnej nadprogramowej i nieprzewidzianej kwoty bez wiedzy osoby korzystającej z jego usług. Zwiększa to poczucie bezpieczeństwa i pozwala zdobyć zaufanie klientów.

 

Poczucie bezpieczeństwa a renoma banku lub firmy pośredniczącej

Renomowani, sprawdzeni operatorzy transakcji są zobowiązani do przedstawienia wszystkich niezbędnych licencji, certyfikatów oraz innych dokumentów zaświadczających o przestrzeganiu polskich i międzynarodowych regulacji prawnych. Zarówno podmioty oferujące usługi finansowe online, jak i tradycyjne banki podlegają odpowiednim przepisom i ograniczeniom. Zanim klient wybierze dany bank lub firmę pośredniczącą przy przelewie, powinien dokładnie sprawdzić informacje i przeczytać opinie na temat danego podmiotu.  Dzięki jawności wielu dokumentów i rozporządzeń regulujących rynek finansów jego legalność uda się w prosty sposób zweryfikować. Pozwoli to zminimalizować ryzyko ewentualnej utraty środków za sprawą nieuczciwych, niedozwolonych praktyk. Przed wyborem konkretnego operatora i zleceniem zagranicznego przekazu warto dowiedzieć się, czy kontakt z konsultantami bądź z działem pomocy technicznej nie jest utrudniony, jak również odszukać informacje na temat rozwiązywania problemów.

Bezpieczeństwo przelewów zagranicznych obsługiwanych przez banki lub pozabankowe firmy pośredniczące gwarantują odpowiednie regulacje prawne, nowoczesne certyfikaty, a także nowoczesne internetowe protokoły chroniące przed utratą powierzonych środków. Dzięki renomie danej firmy oraz dokumentom stworzonym przez instytucje czuwające nad legalnym funkcjonowaniem podmiotów z branży finansowej i nakładającym obowiązek zapewnienia rzetelnej obsługi klienta zyskuje się pewność, że zlecone przelewy zagraniczne trafią do właściwego odbiorcy.

Więcej na temat bezpieczeństwa przelewów zagranicznych możesz przeczytać tutaj.

 

Udostępnij ten artykuł: Facebook     Twitter     Google+