Jak działa technologia soniczna w szczoteczkach?

Jak działa technologia soniczna w szczoteczkach?

2017-11-03 / Tagi:

Szczoteczki soniczne zyskują coraz większą popularność w Polsce. Mają na to wpływ dobre opinie, jakie zbiera to urządzenie, rosnąca świadomość znaczenia higieny jamy ustnej oraz rekomendacje Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Jak działa taki sprzęt?

Szczoteczki soniczne poruszają się z prędkością od 31 000 do 96 000 ruchów na minutę. Najpopularniejsze urządzenia średniej klasy wykonują około 41 000 drgań. Zwyczajną, klasyczną szczoteczką manualną możemy wykonać maksymalnie 300 ruchów na minutę - obrazuje to, o ile dokładniej możemy usnąć płytkę nazębną i resztki pokarmowe urządzeniem sonicznym.

 

Jak działają ultradźwięki?

Wbudowany w rękojeść szczoteczki sonicznej silniczek odpowiedzialny jest za emitowanie drgań o częstotliwości dźwiękowej. Przenoszone są one do włókien, które, poruszając się, powodują wytworzenie tzw. chmury aktywnych bąbelków, docierających w każdy zakątek jamy ustnej.

Jeżeli korzystasz ze szczoteczki sonicznej (nieważne z jakiego modelu) - twoim jedynym zadaniem jest delikatne przyłożenie jej do szczotkowanej powierzchni. Urządzenie samo wykona niezbędne do pozbycia się zanieczyszczeń ruchy wymiatające. Nie jest potrzebne wykonywanie żadnych dodatkowych czynności - szczoteczka samodzielnie oczyści uzębienie z płytki nazębnej i resztek pokarmowych.

 

Udogodnienia podczas czyszczenia zębów

Wiele szczoteczek sonicznych, w tym nawet tanie modele, posiada następujące funkcjonalności:

  • licznik odliczający upływ dwóch minut - czyli czasu, przez jaki należy szczotkować uzębienie,
  • licznik trzydziestosekundowy, dzięki któremu wiemy, kiedy upłynęło pół minuty i należy zmienić szczotkowaną ćwiartkę uzębienia.

Dzięki połączeniu ruchów wymiatających z emitowaniem drgań o częstotliwości dźwiękowej szczoteczki soniczne są w stanie oczyścić wszystkie trudno dostępne miejsca. Aktywna piana z pastą do zębów usuwa zanieczyszczenia z przestrzeni oddalonych o 4 mm od końca włókien szczoteczki, czyli między innymi z kieszeni dziąsłowych oraz okolic tylnych zębów. Dokładne informacje na temat działania tych urządzeń znajdziesz na stronie https://szczoteczka-soniczna.edu.pl

 

Zasilanie urządzenia oraz różne tryby pracy do wyboru

Dzięki nowoczesnemu akumulatorowi szczoteczka działa przez sześć tygodni. W tym czasie można szczotkować uzębienie dwa razy dziennie po dwie minuty.

Szczoteczki soniczne mają wbudowane różne programy szczotkowania - można wybierać te aktualnie najbardziej odpowiadające naszym potrzebom. Najczęściej spotykane tryby pracy to:

  • normalny - do codziennego szczotkowania,
  • wybielający - w którym głowica wykonuje najszybsze ruchy; pomaga usuwać powierzchniowe przebarwienia,
  • masujący - delikatnie masujący dziąsła.

 

Czy mycie jest delikatne dla dziąseł?

Szczoteczki soniczne doskonale usuwają zanieczyszczenia z zębów, są jednak przy tym wyjątkowo delikatne dla dziąseł. Z jednej strony masują je, a z drugiej - kontrolują powodujący krwawienie i nadwrażliwość nacisk. Bezpiecznie mogą z nich korzystać nawet osoby chorujące na paradontozę.

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy twoje wątpliwości i teraz masz już pewność, że szczoteczka soniczna to urządzenie, które warto mieć. Kup ją już dziś, by móc cieszyć się zdrowymi i białymi zębami, bez wychodzenia z domu.

 

Udostępnij ten artykuł: Facebook     Twitter     Google+