Wirtualny spacer - proces tworzenia i płynące z niego korzyści

Wirtualny spacer - proces tworzenia i płynące z niego korzyści

2017-11-06 / Tagi:

Błyskawiczny rozwój nowych technologii sprawia, że to, co wydawało się nam nieosiągalne jeszcze kilka lat temu, dziś jest już czymś powszechnym i nie budzi zdziwienia. Tak też jest z wirtualnymi spacerami, które dają złudzenie autentycznej wycieczki po realnych miejscach.

Wirtualne spacery - czym są, jak się je tworzy i w jakim celu? Poniżej udzielamy odpowiedzi na te pytania.

 

Czym jest wirtualny spacer?

Wirtualny spacer, inaczej nazywany wirtualną wycieczką, stanowi zestaw połączonych cyfrowych panoram sferycznych. Efektem jest wirtualna prezentacja, dzięki której można obejrzeć dowolne miejsce: apartamenty, biura, restauracje, bary, mieszkania na sprzedaż lub do wynajęcia czy wreszcie ulicę, ogród, park i inne tereny.

Wirtualne spacery dają możliwość dokładnego obejrzenia miejsc ze wszystkimi szczegółami i rozglądania się we wszystkich kierunkach.przeykładowa realizacja

Jak się tworzy spacery 360°?

Stworzenie prezentacji multimedialnej, jaką są wirtualne wycieczki, jest procesem obejmującym kilka etapów, lecz stosunkowo krótkotrwałym dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi, takich jak na przykład skaner 3D.

Pierwszym krokiem ku stworzeniu wirtualnego spaceru jest wykonanie zdjęć pomieszczenia czy terenu. Każda panorama tworzona jest z serii zdjęć wykonywanych wokół centralnego punktu, które następnie nakłada się na tak zwaną sferę. Oznacza to, że każda panorama obejmuje kąt widzenia 180 na 360 stopni.

Tak wygląda, w dużym uproszczeniu oczywiście, proces powstawania prezentacji, którą oglądać można zarówno na komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie czy telefonie.

wnętrze 3d 

W jakim celu tworzy się wirtualne wycieczki?

Prezentacje takie to potężne narzędzie marketingowe. Wykorzystywane są więc powszechnie przez biura nieruchomości i deweloperów oraz przez biura podróży i właścicieli lokali usługowych. Wirtualne spacery oferują także firmy specjalizujące się w projektowaniu zieleni.

Wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność zaprezentowania wnętrza, nieruchomości czy terenu potencjalnym klientom, warto pokusić się o wykonanie prezentacji, którą następnie można zamieścić na stronie www, wykorzystać na spotkaniu biznesowym czy na targach firmowych.

wirtualny spacer po restauracji

Jak wygląda wirtualny spacer w praktyce?

Do poruszania się w prezentowanej przestrzeni służą narzędzia znajdujące się na ekranie. Znajdziemy tu między innymi tak zwane hotspoty, których zadaniem jest przenoszenie użytkownika do kolejnych panoram. Mają one postać strzałek kierunkowych, a ich obsługa jest bardzo intuicyjna. Przyciski nawigacyjne umożliwiają także zbliżanie się lub oddalanie od wybranego punktu wnętrza.

Wirtualna wycieczka daje możliwość oglądania obiektu lub wnętrza 3D ze wszystkimi szczegółami. Użytkownik odnosi wrażenie, że znajduje się na oglądanym terenie i rzeczywiście po nim spaceruje. Zobacz przykładową realizację.

Bez nowoczesnych rozwiązań technologicznych nie obejdzie się już żaden biznes. Wirtualne wycieczki to atrakcyjne i efektywne narzędzie marketingowe; do ich zalet należy zaliczyć także zaskakująco niską cenę.

 

Udostępnij ten artykuł: Facebook     Twitter     Google+

Zobacz też