Uszkodzony wyświetlacz iPhone - co robić?

Uszkodzony wyświetlacz iPhone - co robić?

2018-01-12 / Tagi:

Uszkodzenie wyświetlacza w iPhone pojawia się najczęściej wskutek upadku telefonu z dużej wysokości. W tym artykule dowiesz się, jakie oznaki towarzyszą uszkodzonemu wyświetlaczowi oraz na co zwrócić uwagę przy wymianie uszkodzonego podzespołu. Zapraszamy do lektury!

Użytkowanie telefonu zawsze wiąże się z ryzykiem pęknięcia czy też uszkodzenia wyświetlacza. Wypadki się zdarzają. Nigdy nie wiadomo, czy urządzenie nie wypadnie nam z kieszeni w najmniej oczekiwanym momencie. Uszkodzenia mogą powstawać nawet, jeśli nosimy telefon w torebce lub plecaku. Naprawa iPhone powinna odbywać się w zaufanym serwisie. Nie warto robić tego na własną rękę, jeśli nie posiadamy doświadczenia oraz niezbędnych umiejętności. Warto również pamiętać, że urządzenia Apple wymagają specjalnych narzędzi.

Samodzielna wymiana szybki w iPhone
 
Wiele osób decyduje się samodzielnie wymienić pękniętą szybkę. Oczywiście naprawa iPhone’a wiąże się ze sporym ryzykiem, ale jeśli nam się uda, to zaoszczędzimy sporą ilość gotówki. W przypadku iPhone’a trzeciej generacji sprawa jest dosyć prosta, gdyż nie trzeba rozklejać ekranu dotykowego i wyświetlacza. W telefonach nowszej generacji stosuje się klej, który łączy owe elementy. Sprawia on, że połączenie jest szczelne i niezawodne. To właśnie dlatego samodzielna naprawa szybki jest znacznie utrudniona. Rozklejenie cienkich i delikatnych elementów wymaga wiedzy oraz odpowiednich narzędzi. Wystarczy jeden nieprawidłowy ruch, aby dokonać dodatkowych zniszczeń. Na rynku dostępne jest wyjątkowe urządzenie, które pozwala na rozwarstwienie ekranu w smartfonie. Separator, bo tak się nazywa to urządzenie, umożliwia szybki demontaż szybki. Jest to jedyne bezpieczne rozwiązanie, jeśli planujemy naprawę wyświetlacza w telefonach Apple nowszej generacji. Warto pamiętać o tym, że samo narzędzie nie jest gwarancją powodzenia całej operacji.

Kiedy wymienić wyświetlacz w iPhone?

Jedną z najczęstszych usterek w telefonach Apple jest zbita szybka, jednak może się zdarzyć tak, że uszkodzeniu ulegnie cały wyświetlacz. Co prawda to uszkodzenie występuje znacznie rzadziej, jednak może zdarzyć się każdemu. Główne oznaki uszkodzonej matrycy LCD to wyświetlanie się pasków na ekranie, brak reakcji na dotyk, występowanie plam i przebarwień. Powyższe problemy często pojawiają się również w przypadku zamontowania w przeszłości nieoryginalnego wyświetlacza. Wymiana zepsutego wyświetlacza w iPhone jest niezwykle złożona i skomplikowana. Warto oddać telefon do autoryzowanego serwisu. Dzięki temu otrzymamy gwarancję, że wszystkie użyte części będą oryginalne. Ponadto osoby świadczące usługi tego typu posiadają duże doświadczenie oraz umiejętności. Naprawa odbywa się sprawnie i szybko, a telefon często można odebrać jeszcze tego samego dnia.

Warto dodać, że wymiana wyświetlacza iphone wymaga wymiany wielu dodatkowych elementów, m. in. ramki wyświetlacza, polaryzatora czy też podświetlenia ekranu. Oryginalny wyświetlacz objęty jest pełną, zazwyczaj kilkumiesięczną gwarancją. Koszt wymiany wyświetlacza zależy od wielu czynników, jednak najczęściej jest to wydatek rzędu kilkuset złotych.

 

Udostępnij ten artykuł: Facebook     Twitter     Google+

Zobacz też