Gadżety, które musisz zabrać ze sobą do Meksyku

Gadżety, które musisz zabrać ze sobą do Meksyku

2018-03-07 / Tagi:

Wybierasz się w podróż do Meksyku? Sprawdź, co ze sobą zabrać!

Krem ochronny, kapelusz

W Meksyku panują bardzo wysokie temperatury, silne upały są tutaj codziennością. Dlatego warto zaopatrzyć się w dobrej jakości krem ochronny oraz szerokoskrzydły kapelusz, który zabezpieczy nas, przynajmniej do pewnego stopnia, przed negatywnym oddziaływaniem promieniowania słonecznego. Ewentualnie można nabyć jakieś nakrycie głowy na miejscu – będzie to wtedy bardzo miła pamiątka z wakacji.

 

Meksyk – wakacje z dzieckiem

Jeśli zabierasz w podróż ze sobą dziecko, które nie ukończyło 18 lat, postaraj się najpierw o akt notarialny wyrażający zgodę drugiego z rodziców na wyjazd. Posiadanie takiego dokumentu jest niezbędne. Obostrzenie to zostało wprowadzone w prawie meksykańskim na skutek bardzo częstych przypadków, w których jeden z rodziców porywał dzieci i uwoził je poza granice kraju.

 

Prawo jazdy

Przydatne może się również okazać międzynarodowe prawo jazdy. Jakkolwiek samochody można wypożyczać w Meksyku po okazaniu polskiego prawa jazdy, to jednak w razie stłuczki czy poważniejszego wypadku lepiej móc wylegitymować się przed miejscowymi służbami dokumentem o zasięgu międzynarodowym. Zresztą o wszystkich niezbędnych dokumentach i formalnościach poinformują Cię przedstawiciele biura podróży (sprawdź ofertę: https://logostour.pl/kraje/meksyk).

 

Leki, środki higieniczne

Pogoda w Meksyku jest inna niż w Polsce i w związku z tym polscy turyści mogą być narażeni na różnego rodzaju dolegliwości spowodowane zmianą klimatu. Warto więc wziąć ze sobą leki antyseptyczne, przeciwuczuleniowe oraz przeciwgorączkowe. Innym drobiazgiem, o którym należy pamiętać, są niektóre środki higieniczne. Jakkolwiek nie brakuje ich w meksykańskich sklepach, to jednak nie wszędzie są dostępne takie produkty jak tampony, płyny do soczewek, środki owadobójcze, prezerwatywy itp. Lepiej być zapobiegliwym.

 

Co jeszcze?

Do Meksyku warto zabrać jeszcze latarkę, scyzoryk oraz podręczny słownik języka hiszpańskiego. Przydatne okażą się również karty płatnicze, które są w tym kraju powszechnie akceptowane.

 

Udostępnij ten artykuł: Facebook     Twitter     Google+

Zobacz też