Laptop HP dla studenta - jaki model będzie odpowiedni do nauki?

Laptop HP dla studenta - jaki model będzie odpowiedni do nauki?

2018-05-25 / Tagi:

Studiowanie bez laptopa jest właściwie niemożliwe. Warto więc kupić laptop poleasingowy. Za rozsądną cenę możemy dostać bardzo dobry komputer.

MOBILNOŚĆ W PARZE Z PROCESOREM

Laptop, który student nosi codziennie ze sobą na uczelnię, musi być przede wszystkim wygodny w przenoszeniu i dawać możliwość pracy w każdym miejscu. Ważna jest odpowiednia przekątna ekranu. Najrozsądniejszą opcją dla studenta będzie laptop o przekątnej ekranu pomiędzy 12 a 14 cali. Taki wymiar ekranu przełoży się od razu na mobilność całej konstrukcji.

Kolejnym ważnym elementem, na który w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę, jest procesor. W przypadku laptopa na studia dobrym i wystarczającym wyborem będzie Intel Core 5i,  bardzo wydajny, zapewniający dobrą pracę z aplikacjami, przeglądanie Internetu czy możliwość grania w proste gry w przerwach między wykładami.

Bardzo dobrym laptopem spełniającym powyższe kryteria jest HP EliteBook 820 G1, z procesorem i5-4300U z rodziny Core i5 oraz przekątną ekranu 12,5 cala, lub HP EliteBook 8470p, z procesorem i5-3320M również z serii Intel Core i5, z nieco większą przekątną ekranu - 14 cali.

Laptopy poleasingowe HP znajdziesz na: https://rnew.pl/pl/menu/laptopy/popularni-producenci/hp-185.html.

 

DYSK HDD CZY SSD?

Dysk HDD, czyli Hard Disk Drive, jest dobrym wyborem, jeśli chcemy przechowywać na komputerze dużą ilość zdjęć czy nagrań video z imprez studenckich, a kierunek studiów nie wymaga tworzenia od nas codziennie 40-stronicowych prac czy obszernych prezentacji. Dyski HDD mają bardzo atrakcyjną cenę, jeśli się uwzględni ilość dostępnych gigabajtów. Są jednak dość głośne w trakcie pracy. Dobrym wyborem w bardzo przystępnej cenie będzie HP EliteBook 8470p z dyskiem HDD o pojemności 320 GB. Z równie dobrym procesorem Core i5 i ekranem mającym 14 cali.

Alternatywną opcją jest laptop z dyskiem SDD, czyli Solid-State Drive - to rozwiązanie idealne dla studentów, którym zależy na płynnym działaniu systemu podczas obsługiwania kilku aplikacji jednocześnie. System operacyjny na takim komputerze ładuje się szybciej, co zwiększa komfort pracy. Dysk SDD nie ma żadnych ruchomych elementów, cechuje się więc odpornością na wstrząsy i uderzenia. Jego praca jest bezszelestna. Świetnym wyborem może się okazać HP EliteBook 8470p z dyskiem SSD o pojemności 120 GB.

 

MATRYCA I WYDAJNA BATERIA

Bardzo ważnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest rodzaj matrycy oraz wydajność baterii. Dla studentów istotne jest, aby matryca komputera posiadała matowe pokrycie. Dzięki niej światło nie będzie odbijało się od powierzchni ekranu. Jest to bardzo ważne przy użytkowaniu laptopa przez większą ilość godzin w ciągu dnia.

Bardzo ważnym udogodnieniem jest również dobra bateria, która pozwala korzystać z laptopa podczas długich wykładów, bez konieczności podłączania ładowarki. Idealnym minimum byłyby około 4 godziny bez pomocy ładowarki. Taki czas pozwoli na swobodne korzystanie z komputera podczas wymagających i trudnych zajęć.

Idealnie sprawdzi się model HP EliteBook 8470p Intel Core i5-3320M 320 GB HDD 14" Win 7 Pro B z matową matrycą oraz czasem działania baterii do 240 minut. Dla fanów dysków SDD odpowiedni będzie HP EliteBook 8470p Intel Core i5-3320M 120 GB SSD 14" Win 7 Pro A-.

 

Kierując się tymi prostymi zasadami przy zakupie laptopa, możecie być pewni, że wybierzecie sprzęt, który będzie wam służył przez całe studia, a nawet dłużej.

 

Udostępnij ten artykuł: Facebook     Twitter     Google+