Czy warto skorzystać z platformy walut cyfrowych?

Czy warto skorzystać z platformy walut cyfrowych?

2018-06-25 / Tagi:

Internetowa platforma Luno pozwala kupować oraz sprzedawać dwie kryptowaluty: Bitcoin i Ether. Jak to wygląda w praktyce i czy opłaca się zakładać na niej konto? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Dlaczego warto korzystać z walut cyfrowych?

Kryptowaluty zdążyły już narobić dookoła siebie szumu i skupić na sobie uwagę mediów. Początkowo były bagatelizowane przez ekonomistów, ale wkrótce okazało się, że znajdują szeroki oddźwięk w innych kręgach społecznych. Ich wzrastającą wciąż popularność należy przypisać temu, że pod niejednym względem wygrywają konkurencję z tradycyjnymi walutami. Jeśli np. chcielibyście dokonać przelewu międzypaństwowego w złotówkach czy euro, zapłacilibyście dość wysoką prowizję, nie mówiąc już o dodatkowych opłatach. Natomiast przelewy w walucie cyfrowej są wolne od jakichkolwiek prowizji czy opłat.

Ale nie jest to jedyna zaleta kryptowalut, takich jak np. Bitcoin czy Ehter. Dają one również niezależność od jakichkolwiek zewnętrznych instytucji. Dokonując przelewu za pośrednictwem bankowości elektronicznej, musisz liczyć się z tym, że jeśli odbiorca ma konto w innym banku, pieniądze dotrą do niego dopiero w godzinach sesji wychodzących i przychodzących. Jest to poważne ograniczenie, którego waluty cyfrowe nie narzucają.

Platforma Luno: portfel walut cyfrowych

Aby jednak dokonywać jakichkolwiek operacji finansowych przy użyciu kryptowalut, należy gdzieś je przechowywać (tak jak monety i banknoty przechowujemy w portfelu). Takim wirtualnym miejscem, które można zapełnić swoimi Bitcoin'ami, jest platforma Luno, którą znajdziecie pod tym linkiem: https://www.luno.com/. Możecie tam kupować, sprzedawać i przechowywać waluty Bitcoin i Ether. Serwis wyposażony został w najwyższej klasy zabezpieczenia, dzięki którym dokonywanie operacji finansowych przebiega bez najmniejszego ryzyka. Nie trzeba się więc martwić, że nasze dane czy środki na koncie zostaną przechwycone przez osoby trzecie. Luno to jedyna taka platforma na rynku, która oferuje aż tyle możliwości. Przyjazny dla użytkownika interfejs oraz proste zasady działania przemawiają bezspornie na jej korzyść.

 

Zdaniem specjalistów waluty cyfrowe mają przed sobą świetlaną przyszłość. Są o wiele bardziej praktyczne niż waluty tradycyjne i nie generują kosztów przy dokonywaniu przelewów międzybankowych czy zagranicznych. Można się spodziewać, że z biegiem czasu wciąż będą zyskiwały na znaczeniu, a być może nawet wyprą zupełnie swoje tradycyjne odpowiedniki.

 

Udostępnij ten artykuł: Facebook     Twitter     Google+