Tusze do drukarek HP - tańsze zamienniki

Tusze do drukarek HP - tańsze zamienniki

2018-07-19 / Tagi:

Drukarki atramentowe obecnie nie należą do drogich sprzętów. Producenci zdecydowanie wolą zarabiać na materiałach eksploatacyjnych niż na samych urządzeniach. Konkurencję stanowią producenci zamienników, które są tańsze i mają porównywalną jakość. Sprawdź, jakie zamienniki wybrać do drukarek HP.

Rynek zamienników

Drukarkę lub urządzenie wielofunkcyjne przeznaczone do użytku domowego można kupić już za 300-500 zł, co nie jest bardzo dużym wydatkiem w porównaniu do cen sprzed kilku lat. Natomiast jeden tusz atramentowy oryginalny kosztuje od 30 do 100 zł – wydatek staje się ogromny, gdy potrzebujemy kompletu lub tonera do urządzenia laserowego (100-150 zł). Naprzeciw potrzebom użytkowników drukarek wyszły firmy produkcyjne, wypuszczając zamienniki atramentów tańsze o 30-70%. Jakościowo nie są wcale gorsze, a często pochodzą od tych samych koncernów chemicznych! Producenci próbują chronić rynek swoich oryginalnych tuszów chociażby w ten sposób, że nie przyjmują do naprawy w ramach gwarancji urządzeń, w których używane były zamienniki. Producentów zamienników jest coraz więcej i powoli wypierają one z rynku oryginalne, zbyt drogie dla przeciętnych użytkowników, tusze.

 

Tusze HP a zamienniki

Hewlett Packard to firma z wieloletnią tradycją, która jest znana na rynku drukarek m. in. z wypuszczenia innowacyjnego modelu DeskJet, uznawanego za pierwszą powszechnie używaną w domach i biurach drukarkę atramentową. Sprzęt ma wysoką jakość, jest ekonomiczny i wydajny. Niestety materiały eksploatacyjne są niebywale drogie. Na domiar złego producenci drukarek bardzo często umieszczają w nich tusze małej pojemności – 8 ml, które kosztują ok. 90 zł za sztukę. Zamienniki oferowane na rynku są niewiele tańsze, ale większe, np. HP 302XL o pojemności 21 ml kosztuje 80 zł, lecz jest 2,5 razy większy. Jeszcze taniej można je kupić na portalach aukcyjnych. Dobrze sprawdzają się zamienniki sprowadzane z Dalekiego Wschodu, których cena może wynosić niecałe 30 zł! Jednak produkty tego typu nie są objęte gwarancją, a markowi producenci zamienników bardzo często oferują obsługę serwisową, jeśli HP nie przyjmie urządzenia.

 

Polecane zamienniki

Przykładem dobrego zamiennika do wspomnianego wcześniej tuszu HP 302XL jest tusz AS-H302BXL. Jest on kompatybilny z HP DJ 1110/2130/3630/3830, a ponadto powiększony wydajnościowo. Gdy zdecydujesz się na zakup zamienników, warto sprawdzić ofertę sklepów, które specjalizują się w sprzedaży tego typu produktów, np. ProfiBiuro. Innym zamiennikiem jest tusz AH-920BC Black do drukarek HP 920 / CD971AE. Marka Active Jet należy do najpopularniejszych i najbardziej zaufanych na polskim rynku firm. Podobnie JetWorld, który wypuścił w obieg objęty 6-miesięczną gwarancją tusz JWI-H88BN Black, przeznaczony do drukarek HP 88XL / C9396AE.

 

Zamienników na rynku znaleźć można bardzo dużo – część z nich pochodzi od markowych, zaufanych przedsiębiorstw, część zaś od mniej sprawdzonych producentów. Jakość jest na równym poziomie, nie wykrywa się szkodliwego działania nieoryginalnych wkładów, więc nie ma powodu do unikania ich. Producenci oryginalnych atramentów mają spory problem, jednak nie rozwiążą go, dopóki ceny zamienników będą niższe.

 

Udostępnij ten artykuł: Facebook     Twitter     Google+