iPhone 6 – czy warto zdecydować się na kupno?

iPhone 6 – czy warto zdecydować się na kupno?

2015-02-24 / Tagi:

Firma Apple wprowadziła na rynek nowy smartfon, który – choć drogi – bije kolejne rekordy sprzedaży. Niezdecydowanym prezentujemy zestawienie wad i zalet produktu.

Zalety iPhone’a 6

Producent zachwala, że nowy iPhone 6 zachwyca nie tylko rozmiarem, ale i energooszczędnością oraz fantastycznym oprogramowaniem. To wszystko prawda! Apple poprawił zarówno wielkość i rozdzielczość wyświetlacza, jak i wydajność całego systemu. W tym momencie wszystkie jego cechy przedstawiają się naprawdę imponująco:

1. Ekran nowego iPhone’a 6 ma 4,7 cala – bywają większe, jednak owa wielkość jest naprawdę optymalna. Przekątna ekranu wzrosła aż o 38% w porównaniu do poprzedniego modelu (iPhone’a 5S). Być może to niewielka rewolucja, ale smartfony nie powinny być ani za duże (bo wyglądają jak tablet), ani zbyt małe (bo wyglądają wówczas jak zwyczajny telefon).

2. Grubość obudowy wynosi obecnie jedynie 6,9 mm. W ten sposób iPhone jest jednocześnie giętki i elastyczny oraz wytrzymały. Dzięki temu niezwykłemu odchudzeniu, obudowa waży jedynie 129 gramów! Lekkość sprawia, że z wielką przyjemnością używa się produktu.

3. Wyświetlacz ma obecnie rozdzielczość 1334 x 750. Retina HD ma szerszy kąt widoczności oraz wyższy kontrast kolorystyczny. Jednocześnie zachowuje wyświetlacz Multi-Touch.

4. System operacyjny iOS 8 wprowadza nowe dodatki dla użytkownika – między innymi iPhone 6 został wyposażony w usługę NFC, która pozwala korzystać ze smartfona jak z karty płatniczej. 


Wady iPhone’a 6

Niestety, twórcy nie ustrzegli się również wad konstrukcyjnych. Użytkownicy wskazują na kilka istotnych elementów:

1. Plastikowe pasy biegnące w poprzek pokrywy baterii psują (zdaniem niektórych) wspaniały design smartfona.

2. Odstający obiektyw aparatu utrudnia na przykład położenie telefonu płasko na stole. Jest to efekt odchudzenia obudowy, niemniej niektórzy narzekają, że aparat zahacza o wiele rzeczy, przez co trudniej na przykład wyciągnąć go z kieszeni

3. Użytkownicy wskazują również na problemy ze skalowaniem interfejsu oraz pewne problemy z funkcjonowaniem systemu iOS 8 – na przykład z wadliwą aktualizacją.

 

Udostępnij ten artykuł: Facebook     Twitter     Google+

Komentarze