Poleasingowy komputer stacjonarny dla studenta – na co zwrócić uwagę?

Poleasingowy komputer stacjonarny dla studenta – na co zwrócić uwagę?

2018-09-21 / Tagi:

Komputer stacjonarny dysponuje większą mocą niż notebook. Daje także możliwość łatwej rozbudowy, dzięki czemu jest dobrym rozwiązaniem dla wymagających studentów. Zakup nowego PC to jednak droga inwestycja, zainteresuj się więc sprzętem poleasingowym. Doradzamy, na co zwrócić uwagę.

Sprzęt poleasingowy

Komputery poleasingowe są sprzętem, który wcześniej był używany w firmie lub korporacji. Zazwyczaj wykonane są z trwalszych i solidniejszych materiałów niż urządzenia przeznaczone dla zwykłych konsumentów. Komputery biznesowe raczej nie mają szybkich kart graficznych, posiadają natomiast wydajne procesory i sporą ilość pamięci RAM. Dlatego, jeśli nie szukasz komputera do grania za 2-3 tysiące, ale zależy Ci na sprawnej pracy, oglądaniu filmów czy codziennym przeglądaniu internetu, wydajny pecet w dobrej cenie z pewnością wystarczy. Sprawdź tutaj ofertę wysokiej jakości komputerów w przystępnej cenie.

 

Na co zwrócić uwagę?

1. Gwarancja

Powinna obejmować co najmniej 3 miesiące, ale oczywiście im dłużej, tym lepiej. Sprzęt poleasingowy zazwyczaj nie ma już gwarancji producenta, ale niektórzy sprzedawcy oferują własną gwarancję na sprzęty z leasingu, dzięki czemu w razie jakiegokolwiek problemu można oddać komputer do darmowej naprawy.

2. Licencjonowany system operacyjny

Kupując używany komputer, upewnij się, że urządzenie posiada legalny system operacyjny. Najlepiej, żeby był jak najnowszy.

3. Specyfikacja komputera

Należy też uwzględnić parametry komputera. Do najważniejszych z nich należy model płyty głównej. Zwróć uwagę na jej rok produkcji, rodzaj chłodzenia, chipset, ilość gniazd karty rozszerzeń, portów. Te cechy świadczą o wszechstronności i możliwościach rozbudowy. Drugim najważniejszym elementem jest procesor. Im wyższa częstotliwość GHz, tym jest wydajniejszy. Należy jednak uwzględnić generację procesora – nowsze procesory, nawet jeśli są pozornie wolniejsze, czyli o niższej częstotliwości taktowania, obsługują większą ilość wątków. Oprócz procesora sprawdź rodzaj i częstotliwość taktowania pamięci operacyjnej RAM. Najbardziej opłaca się kupić komputer z nowszą pamięcią RAM DRR3 lub DRR4. Obie zapewnią stabilne działanie systemu operacyjnego, przeważnie są również szybsze.

 

Gdzie kupić?

Kupno używanego komputera z niepewnego źródła wiąże się z ryzykiem ukrytych wad. Dlatego wybieraj sprzęty od sprawdzonych firm. Profesjonalne sklepy oferują szeroki wybór poleasingowego sprzętu elektronicznego, który przed dodaniem na stronę jest dokładnie identyfikowany, opisywany i przygotowywany do sprzedaży. Dodatkowo sklepy oferują możliwość zwrotu zakupionego urządzenia.

 

Komputery stacjonarne oferują wiele możliwości, ale wybór konkretnego modelu powinien być  przemyślany. W zależności od własnych potrzeb możesz wybrać taki bądź inny model. Zakup wydajnego PC nie musi być horrendalnie dużym wydatkiem.

 

Udostępnij ten artykuł: Facebook     Twitter     Google+