Jak usunąć zbędne pliki z telefonu?

Jak usunąć zbędne pliki z telefonu?

2019-04-08 / Tagi:

Nowe telefony prosto ze sklepu działają bezproblemowo, nie wieszają się, nie spowalniają i są wygodne w użytkowaniu. Z biegiem czasu jednak smartfon może działać coraz wolniej, pojawiają się problemy z płynnością animacji itd. Wtedy należy oczyścić pamięć.

Za spowolnienie telefonu winę ponosi najczęściej pamięć zaśmiecona dużą ilością niepotrzebnych plików. Każda instalacja nowej aplikacji pozostawia po sobie w rejestrze ślady, nawet jeśli usuniemy ją z telefonu. Im więcej instalujemy, tym bardziej narażeni jesteśmy na problemy związane z szybkością pamięci. Jeśli Twój telefon często się zawiesza, nie reaguje na dotknięcia, nie działa płynnie – oczyść pamięć ze zbędnych plików. Poniżej zdradzamy, jak to zrobić.

 

Aplikacje do czyszczenia pamięci

W sieci roi się od aplikacji na Androida, które w założeniu mają oczyszczać pamięć z niepotrzebnych plików, a tym samym przyspieszać działanie urządzenia, chronić je przed zagrożeniami ze strony oprogramowania wirusowego lub spyware. Odpuść sobie instalowanie tego typu programów, jeśli nie zapoznałeś się wcześniej z krążącymi w internecie opiniami na ich temat. Na ogół nie przynoszą one żadnego rezultatu i są tworzone po to, by zarobić na użytkownikach poprzez reklamy.

 

SD Maid

Wśród tego typu programów są jednak chlubne wyjątki. Takim wyjątkiem jest właśnie SD Maid – aplikacja umożliwiająca efektywne czyszczenie pamięci w smartfonie. Im mniej niepotrzebnych plików, tym szybciej będzie działało urządzenie. Dlatego warto przetestować samemu skuteczność SD Maid. Wbrew temu, co może sugerować nazwa, nie jest to aplikacja przeznaczona wyłącznie dla posiadaczy kart SD.

 

Jak korzystać z SD Maid?

Aplikacja SD Maid dostępna jest w dwóch wersjach: darmowej oraz płatnej. Ta druga pozwala wykasować z urządzenia zbędne pliki bez ryzyka utraty danych. Obie wersje dostępne są w Sklepie Play, więc nie trzeba rootować telefonu, by z nich korzystać (choć na zrootowanym smartfonie efekty są nieporównanie lepsze).

Po włączeniu aplikacji w menu głównym mamy cztery opcje do wyboru:

  • Wyszukiwarka zwłok – opcja ta usuwa pozostałości po odinstalowanych aplikacjach.
  • Oczyszczanie systemu – czyści pamięć smartfona ze zbędnych plików.
  • Oczyszczanie aplikacji – usuwa obciążające system dane, które dostały się do pamięci wraz z instalacją poszczególnych aplikacji i nie są niezbędne do ich prawidłowego działania.
  • Bazy danych – optymalizuje bazy danych aplikacji, usprawniając działanie urządzenia.

 

Aby oczyścić pamięć ze zbędnych plików, wystarczy kliknąć przycisk „Skanuj”, znajdujący się w dolnym rogu ekranu. SD Maid przeskanuje gruntownie system w poszukiwaniu niepotrzebnych plików, a następnie zaproponuje ich usunięcie.

SD Maid jest jedną z niewielu aplikacji do czyszczenia pamięci, które mają potencjał i rzeczywiście przynoszą skutek. To doskonałe rozwiązanie dla tych użytkowników Androida, którzy mają problem ze zbyt wolnym działaniem smartfona. Jeśli jeszcze nie testowałeś tego typu programów, nie zawiedziesz się, instalując SD Maid.

 

Udostępnij ten artykuł: Facebook     Twitter     Google+