Waporyzator nie tylko do suszu...

Waporyzator nie tylko do suszu...

2019-06-24 / Tagi:

Na rynku pojawia się coraz więcej ekstraktów ziołowych, zwanych potocznie koncentratami. Czym różnią się one od zwykłego suszu? Czy każdy waporyzator sobie z nimi poradzi?

Ekstrakty ziołowe przeznaczone do waporyzacji od wielu już lat cieszą się ogromnym powodzeniem rynkowym w Stanach Zjednoczonych. Obecnie daje się zauważyć rosnącą popularność koncentratów w Europie, również w Polsce. Jakie właściwości mają ekstrakty i czy nadają się one do waporyzacji? Na te pytania odpowiemy poniżej.

Ekstrakty ziołowe

Ekstrakty ziołowe zawierają znacznie więcej substancji aktywnych niż zwykły susz. Nawet w najmocniejszym suszu znajduje się jedynie 20-25% tych substancji; w ekstrakcie – aż 80-90%. Koncentraty mają więc większą moc. Efekt, który można dzięki nim uzyskać po 2 zaciągnięciach, jest porównywalny z tym, który dałoby kilkanaście „buchów” ze zwykłego suszu. Koncentraty pozwalają więc zaoszczędzić czas – co może mieć znaczenie dla osób, które używają waporyzatorów w ramach aromaterapii. Trzeba też pamiętać o tym, że każde zaciągnięcie się wysusza drogi oddechowe, dlatego im krócej trwa rytuał inhalacji, tym lepiej.

Szybkość działania

Zaletą koncentratów jest błyskawiczna szybkość działania. Ze względu na duże stężenie substancji aktywnych ekstrakty ziołowe szybciej dają pożądany efekt. Waporyzacja suszu wiąże się zawsze z krótszym bądź dłuższym czasem oczekiwania, koncentraty działają niemal natychmiast po zaciągnięciu się. To bardzo istotne zwłaszcza dla osób chorych, które cierpią na silne i przewlekłe bóle, a waporyzację stosują w celu uśmierzenia przykrych dolegliwości.

Vaporizery do ekstraktów

Waporyzacja koncentratów nie wymaga wprawdzie osobnego sprzętu, jeśli dysponujemy dobrej jakości vaporizerem. Takie waporyzatory jak Arizer, Boundless, Flowermate czy Xvape bez trudu poradzą sobie z nagrzewaniem ekstraktów. Jeśli jednak jesteś koneserem rozmiłowanym w waporyzacji, koniecznie powinieneś zaopatrzyć się w specjalny vaporizer do koncentratów. Dużym powodzeniem cieszy się zwłaszcza przenośny waporyzator Dabbie Pro Portable E-Nail. Na uwagę zasługuje też Puffco Pro 2 Vaporizer.

Biorąc pod uwagę rosnącą podaż ekstraktów ziołowych, można się spodziewać ciągłych ulepszeń technologicznych w dostępnych na rynku vaporizerach. Sprzęt będący obecnie w obiegu radzi sobie wprawdzie z koncentratami, ale by wyzyskać w pełni ich potencjał, warto zainwestować w specjalny waporyzator. Zakup ten z pewnością się opłaci.

 

Udostępnij ten artykuł: Facebook     Twitter     Google+

Zobacz też