Waporyzator: przenośny, konwekcyjny, hybrydowy... Jaki wybrać?

Waporyzator: przenośny, konwekcyjny, hybrydowy... Jaki wybrać?

2019-06-24 / Tagi:

Na rynku dostępne są różne rodzaje waporyzatorów: przenośne, stacjonarne, konwekcyjne, hybrydowe... Na jaki vaporizer się zdecydować?

Szeroka oferta rynkowa może przyprawić o zawrót głowy potencjalnych nabywców. Jak odnaleźć się w tym gąszczu rozmaitych modeli? Który będzie dla nas najbardziej odpowiedni? Czy warto kupować zaawansowany sprzęt, jeśli dopiero zaczynamy przygodę z waporyzacją?

Stacjonarne i przenośne

Waporyzatory dzielimy w pierwszej kolejności na stacjonarne i przenośne. Stacjonarne ze względu na swoje rozmiary służą do użytku wyłącznie domowego. Nie zabierzemy ich ze sobą na miasto ani w podróż – aby z nich korzystać, należy je podłączyć do gniazdka elektrycznego. Ten rodzaj vaporizerów generuje najlepszej jakości parę dzięki konwekcyjnemu mechanizmowi działania. Dużym atutem modeli stacjonarnych jest również duża moc grzałki. Vaporizery przenośne mają mniejszą moc, ponieważ czerpią energię z baterii. Można je za to bez problemu schować do plecaka czy torebki i korzystać z nich w dowolnym miejscu i czasie. Urządzenia te mieszczą się w dłoni i nie zwracają na siebie uwagi. To znaczne udogodnienie. Dużym powodzeniem cieszą się przenośne waporyzatory takich firm jak Arizer, Boundless, Flowermate czy Xvape.

Kondukcyjne, konwekcyjne i hybrydowe

Inny podział vaporizerów opiera się na różnych sposobach nagrzewania suszu. Waporyzator kondukcyjny ogrzewa susz poprzez bezpośredni kontakt ziół z rozgrzanymi ściankami komory grzewczej. Tego typu urządzenia szybko się nagrzewają, co może mieć znaczenie dla osób, które stosującą waporyzację w celu uśmierzenia bólu towarzyszącego różnym dolegliwościom. Para generowana przez vaporizery kondukcyjne ma jednak gorszy smak i zawiera mniej substancji aktywnych niż ta, którą wytwarzają waporyzatory konwekcyjne. Działanie tych ostatnich polega na ogrzewaniu suszu gorącym strumieniem powietrza. Mechanizm ten wymaga bardziej skomplikowanej technologii, co przekłada się na wyższą cenę. Minusem jest jedynie dłuższy czas nagrzewania ziół.

W sprzedaży dostępne są jeszcze modele hybrydowe. Taki vaporizer, jak sama nazwa wskazuje, łączy w sobie cechy modeli kondukcyjnych i konwekcyjnych. Susz jest nagrzewany na dwa sposoby: zarówno gorącym strumieniem powietrza, jak również poprzez kontakt z nagrzaną powierzchnią.

Wybór waporyzatora powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb i upodobań. Jeśli nie zamierzasz z niego korzystać poza domem, wybierz raczej model stacjonarny i konwekcyjny. Jeśli natomiast cenisz sobie mobilność i szybkość działania, zdecyduj się na vaporizer przenośny.

 

Udostępnij ten artykuł: Facebook     Twitter     Google+

Zobacz też