Waporyzator w służbie zdrowiu

Waporyzator w służbie zdrowiu

2019-06-24 / Tagi:

Waporyzatory przez wiele osób używane są w celach rekreacyjnych. Sprawdzają się jednak znakomicie również w ramach aromaterapii.

Konsumpcja ziół leczniczych może przybierać różne formy. Najbardziej powszechną jest picie naparów. Zdecydowanie mniej popularna jest waporyzacja, prawdopodobnie dlatego, że wymaga posłużenia się odpowiednim urządzeniem, które kosztuje od stu do kilkuset złotych. Jednak wydatek ten się opłaca, ponieważ waporyzacja przynosi o wiele lepsze efekty. Jakie korzyści daje waporyzator i gdzie można go kupić?

Kilka słów o waporyzacji

Najpierw wyjaśnijmy dokładniej samo pojęcie waporyzacji. Waporyzacja to inaczej odparowywanie. W parze wydzielanej przez podgrzewane zioła zawierają się substancje czynne, które wpływają korzystnie na organizm. Do podgrzewania suszu używa się specjalnych urządzeń, nazywanych waporyzatorami (lub vaporizerami). Vaporizery dzielą się na kondukcyjne i konwekcyjne, w zależności od sposobu działania, a także na stacjonarne lub przenośne. Wszystkie naukowe świadectwa są zgodne co do tego, że waporyzacja jest o wiele zdrowsza od palenia. Dym w odróżnieniu od pary zawiera mnóstwo substancji smolistych, podrażnia drogi oddechowe i wysusza błony śluzowe. Para nie ma żadnych związków rakotwórczych, jest łagodna dla płuc i nie wywołuje uporczywego kaszlu. Dlatego jeśli z powodu dolegliwości zdrowotnych korzystasz na przykład z medycznej marihuany, waporyzator bardzo by Ci pomógł.

Dyskrecja i poręczność

Vaporizer rozwiązuje problem cuchnącego dymu, który wsiąka w ubrania, meble i ściany. Osoby z Twojego otoczenia nie będą musiały znosić przykrego zapachu. Para momentalnie rozwiewa się w powietrzu i nie pozostaje po niej żaden ślad. Waporyzatory pozwalają więc zachować dyskrecję. Może to mieć znaczenie w miejscach publicznych, w których nie chcemy zwracać na siebie niczyjej uwagi. Modele takie jak Arizer, Boundless, Flowermate czy Xvape mają bardzo niewielkie rozmiary, zmieszczą się w kieszeni, torbie lub saszetce.

Waporyzacja jest najskuteczniejszą formą przyswajania substancji aktywnych zawartych w ziołach. Nie niszczy płuc, oszczędza receptory smakowe i pozwala w pełni wykorzystać potencjał suszu. Pamiętaj jednak, aby kupować vaporizery tylko w sprawdzonych i renomowanych sklepach, takich jak np. https://vapuj.pl/.

 

Udostępnij ten artykuł: Facebook     Twitter     Google+

Zobacz też